Przejdź do treści

Aktualności

Spotkanie z doradcami zawodowymi

Dnia 5 grudnia o godz. 13.00 w budynku Starej Elektrowni ( ul. 11 Listopada 7, 07-300 Ostrów Mazowiecka) odbyło się spotkanie z dyrektorami szkół podstawowych oraz doradcami zawodowymi pracującymi w tych szkołach.

Konferencja w Radomiu

W dniu 21 listopada w Radomiu odbyła się konferencja "Myślenie poza schematami - Integracja środowisk na rzecz współpracy edukacji zawodowej z rynkiem pracy".

Wizyta w Centrum Kształcenia Zawodowego w Grudziądzu

W dniu 20 listopada na zaproszenie Fundacji Ziemia i My odbyła się wizyta w Centrum Kształcenia Zawodowego w Grudziądzu. Dyrektor CKZ Pan Artur Mach podzielił się swoimi doświadczeniami dotyczącymi kształcenia zawodowego oraz zaprezentował infrastrukturę i wyposażenie ośrodka.

Wizyta w Stowarzyszeniu Edukacyjnym Thüringer w Niemczech

W dniach 4 - 7 listopada na zaprosznie Pana Heiko Schülera Prezesa Stowarzyszenia Edukacyjnego Thüringer odbyła się wizyta w niemieckich centrach kształcenia zawodowego w Erfurcie i w Gotha. Niemiecki system kształcenia dualnego ma kilkudziesięcioletnie tradycje.

Ostrowskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości 2019

Dnia 23 pażdziernika odbyły się Ostrowski Targi Pracy i Przedsiębiorczości. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w powiecie. Przedsiębiorcy zaprezentowali ofertę swoich firm oraz potrzeby presonalne.

Wizyta w firmie Radmot w Radomiu

W dniu 22 października odbyła się wizyta w firmie RADMOT w Radomiu. Firma ta jest producentem części i komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego które są wytwarzane na nowoczenych obrabiarkach sterowanych numerycznie - CNC.

Młodzieżowe OFR #MyMłodzi 2019

3 października 2019 roku podczas trwania V Ostrowskiego Forum Rozwoju  w Starej Elektrowni odbyło się Młodzieżowe OFR pod hasłem "#MyMłodzi". 

V Ostrowskie Forum Rozwoju 2019

W dniach 2-3 października 2019 roku odbyło się V Ostrowskie Forum Rozwoju. Pierwszego dnia w panelu dyskusyjnym został omówiony temat: Gospodarka 4.0 - wyzwania i możliwości kształcenia zawodowego.

 

Porozumienie o współpracy w zakresie rozwoju kształcenia zawodowego

Dnia 05.09.2019 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się spotkanie, podczas którego zostało podpisane porozumienie w sprawie współpracy w zakresie kształcenia dualnego.