Przejdź do treści

Festiwal Jeździecki Baborówko

Data wydarzenia:
Od piątek, 13 Lipiec 2012 do niedziela, 15 Lipiec 2012

W dniach 13 do 15 lipca w Baborówku k. Poznania odbył się Festiwal Jeździecki Baborówko, w ramach którego rozegrane zostały międzynarodowe zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego oraz Mistrzostwa Polski Młodych Jeźdźców

Zwycięstwem Joanny Żuk na Rabacji w konkursie CIC** zakończył się Festiwal Jeździecki Baborówko 2012. W konkursie CIC* zwyciężył Andreas Dibowski na Hans Dampf CR, a Mistrzem Polski Młodych Jeźdźców został Jan Żmójdzin na Losterico. Trzy dni wspaniałej, sportowej rywalizacji, trudny cross i zmienna pogoda, tak w skrócie można określić V edycję Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. W zawodach wystartowało prawie 200 koni, w dwóch konkursach międzynarodowych klasy CIC** i CIC* oraz narodowych klasy L i P.

W konkursie CIC* Andreas Dibowski po ujeżdżeniu zajmował miejsce drugie, ale dobra jazda w crossie i czysty przejazd w próbie skoków pozwoliły na zwycięstwo w tym konkursie. W klasie CIC** po próbie ujeżdżenia prowadziła Joanna Żuk na Rabacji, która wyprzedziła drużynowego mistrza olimpijskiego, Andreasa Dibowskiego na koniu It’s me, zawodniczka zdobytą przewagę utrzymała po próbie terenowej i skokach, ostatecznie zwyciężając najtrudniejszą serię tych zawodów. Mistrzostwo Polski Młodych Jeźdźców zdobył Jan Żmójdzin na Losterico, medal srebrny wywalczyła Małgorzata Korycka na Bardo, a brązowy Małgorzata Borysiuk na Promyku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć